Prosinec 2008

Miley

31. prosince 2008 v 15:32 | kocenka13 |  Miley Cyrus
Povolání: Herečka, zpěvačka
Věk: 16
Datum narození: 23. 11. 1992
Místo narození: Nashville, Tennessee, USA
Znamení: Střelec

Životopis

Miley Cyrus se pravým jménem jmenuje Destiny Hope Cyrus. Když byla malá táta ji říkal Smiley (Smíšek) a později se ze Smiley stalo Miley a to už od té doby zůstalo. Miley je dcerou zpěváka Billiho Raye Cyruse. Už od malička se objevovala v různých reklamách. Největší zlom ovšem nastal, když vyhrála casting na hlavní roli do seriálu Hannah Montana, který je v produkci Disney. Je o mladé 14-leté středoškolačce, která je populární zpěvačkou a hvězdou. To ovšem nikdo neví, protože vystupuje s blonďatou parukou a jménem Hannah Montana a ve škole je to zase jen obyčejná holka. Nikdo neví, že vede 2 životy kromě její rodiny a kamarádů. Z Miley se stala hvězda. V seriálu hraje dokonce se svým tátou, který je také jejím managerem.

Miley Cyrus vydala už 2 hudební CD s písničkami, které si sama píše nebo, které jí píše táta. Písničky se použili také jako soundtrack k Hannah Montana. Hannah Montana vyšlo i na DVD a stal se z toho fenomén. V lednu 2008 se do kin dostal 3-D film Hannah Montana Concert. Miley Cyrus má před sebou jistě slibnou kariéru.

Výška: 1.63 m
Přezdívka: Miley (Smiley)
Znamení: Střelec, Opice
Rodiče: Billy Ray Cyrus a Tish Finley Cyrus
Sourozenci: Christopher, Braison Chance, Brandi, Trace and Noah Lindsey
Zvířata: Loco a Tag (psi), Doma v Nashvillu měla více zvířat
Hobby: Tanec, cheerleading, zpěv, hra na kytaru a psaní písní
Nástroje, na kterých umí hrát: Kytara
Oblíbené zpěvačky: Hilary Duff, Kelly Clarkson a Ashley Simpson.
Oblíbená HM scéna: maskérna, pláž
Nejlepší přátelé: Ashley Tisdale, Emily Osment, Mandy Jiroux


David

31. prosince 2008 v 15:28 | kocenka13 |  David Gránský
Povolání: Finalista X-Faktoru, zpěvák, student
Věk: 16
Datum narození: 11. 03. 1992
Místo narození: Znojmo, Česká republika
Znamení: Ryby

Životopis

O X Faktor: "Nejhorší bylo pro mě, když jsem totálně pokazil semifinálová kola. Větší šok byl ten, když jsem prošel dál. Nejvíc jsem se nasmál v Mecce. Nebavilo mě sedět a čekat na výsledky, tak jsem rozjel mašinku a všichni se přidali."

O porotě: "Celá porota je fajn. Nejvíc Ondra Soukup. Vkládá do nás velkou důvěru."

O milionové výhře: "Nějaké plány bych měl. Brácha si zamluvil dovolenou. (směje se) Většinu peněz bych dal zase do hudby."

Jakou hudbu nemusí: "Poslouchám skoro všechno, kromě metalu."

Nejoblíbenější píseň: "Ještě že tě lásko mám od Petra Koláře."

O rodině: "Rodiče se rozvedli. Mám dva bratry, Jardu (20) a Tomáše (3), se kterým je máma Bohdana na mateřské. Nevlastní otec Honza je programátor a vlastní otec Jarda podniká."

Ashley Tisdale

31. prosince 2008 v 11:53 | kocenka13 |  Ashley
Jméno: Ashley Tisdale
Povolání: Modelka,herečka,zpěvačka
Datum narození: 02.07.1985
Místo narození: West Deal,New Jersey
Znamení: Rak

Ashley Tisdale Životopis - Život

Momentálně jmenovaná jednou z 25 nejhezčích teenagerů pod 25 let, Ashley je nejvíce známá z role Maddie, pracovnice v hotelu a hlídačka dvou dvojčat, která žijí v Tipton Hotelu, tato televizní série běží na Disney channel, a jmenuje se "The Suite Life of Zack and Cody". Momentálně jmenovaná jednou z 25 nejhezčích teenagerů pod 25 let, Ashley je nejvíce známá z role Maddie, pracovnice v hotelu a hlídačka dvou dvojčat, která žijí v Tipton Hotelu, tato televizní série běží na Disney channel, a jmenuje se "The Suite Life of Zack and Cody".
Momentálně také Ashley můžeme vidět vedle Zaca Efron v originálním Disneyovském filmu "High School Musical", který režíruje Kenny Ortega. První díl měl premiéru v lednu roku 2006 a byl to nejlépe hodnocený film v Disneyovské historii. Ashley v prvním filmu zpívala dvě písničky (Bop to the top a What I've been looking for), oboje se dostali do Billboard hot 100 chart a oba byly také nazpívány s Lucasem Grabeelem.
Ashley momentálně také nahráva její první debutové CD pro Warner Bros. Records. Její nová verze "Kiss the girl" bude na speciálním DVD "The little Mermaid".
Ashleyiny herecké kredity také obsahují film "Donnie Darko", kde hrála s Jake Gallenhaalem, Maggie Gyllenhallovou a Jamesem Duvalem. Zahrála si v pár dílech "Nathan's Choice", "Mayor of Oyster Bay" a "the Howie Mandel Pilot". Také natočila novou reklamu na T-mobile společně s Catrine-Zetou Johnes. K animovaným filmům, Ashley propůjčila svůj hlas ve filmu "Kim Possible a "Phineas and Ferb".
Když Ashley netočí filmy, její záliby jsou zpívání (ve 12 letech zpívala v Bílém Domě), nakupování, a chození ven s přáteli a její sestou Jennifer, který je také herečka jako Ash. Ashley momentálně sídlí v Los Angeles. Momentálně také Ashley můžeme vidět vedle Zaca Efron v originálním Disneyovském filmu "High School Musical", který režíruje Kenny Ortega. První díl měl premiéru v lednu roku 2006 a byl to nejlépe hodnocený film v Disneyovské historii. Ashley v prvním filmu zpívala dvě písničky (Bop to the top a What I've been looking for), oboje se dostali do Billboard hot 100 chart a oba byly také nazpívány s Lucasem Grabeelem.
Ashley momentálně také nahráva její první debutové CD pro Warner Bros. Records. Její nová verze "Kiss the girl" bude na speciálním DVD "The little Mermaid".
Ashleyiny herecké kredity také obsahují film "Donnie Darko", kde hrála s Jake Gallenhaalem, Maggie Gyllenhallovou a Jamesem Duvalem. Zahrála si v pár dílech "Nathan's Choice", "Mayor of Oyster Bay" a "the Howie Mandel Pilot". Také natočila novou reklamu na T-mobile společně s Catrine-Zetou Johnes. K animovaným filmům, Ashley propůjčila svůj hlas ve filmu "Kim Possible a "Phineas and Ferb".
Když Ashley netočí filmy, její záliby jsou zpívání (ve 12 letech zpívala v Bílém Domě), nakupování, a chození ven s přáteli a její sestou Jennifer, který je také herečka jako Ash. Ashley momentálně sídlí v Los Angeles.

DELFÍN

30. prosince 2008 v 19:55 | kocenka13 |  Zvířata-referaty,obrazky
Vyskyt:Atlansky ocean¨
Delka:2,5 m
Stada techto delfinu casto doprovazeji lode plujici po mori.
Jsou to zvedavi a hravi tvorove,s oblibou vyskakujici nad
hladinu.Dokazi plout rychlosti az 50 km/h.Stada delfinu
obecnych casto provazeji ohromna hejna tuňaku,ktera
jim skytaji stalou moznost lovu.Delfini s oblibou vplouvaji
do rybarskych siti a okradaji rybare o ulovek.za koristi jsou
schopni se potopit az do hloubky 250 m.

rihanna

30. prosince 2008 v 9:12 | kocenka13 |  Zpěváci-Zpěvačky
Zpěvačka. Modelka. Filmová a seriálová Herečka. Propagátorka Nike. Tvář parfémů Secret. Majitelka nohou za milion. To je Rihanna. Mladá nadějná zpěvačka, jenž oslnila svět písničkou o deštníku, která vlastně byla spíše o vztahů dvou lidí než o deštníku…
Rihanna se narodila 20. února 1988 na ostrově Saint Michael na Barbadosu. Už od malička zpívala kamarádům a rodině. Na střední škole pak se dvěmi spolužačkami založili hudební trio. Roku 2004 vyhrála "Miss Combermere Beauty Pageant". V tomto roce také vystoupila na koncertu s písní Hero od Mariah Carey.
V 15 letech přišel pro Rihannu zlom. Jeden z jejich známých ji představil producentu Evanu Rogersovi, který byl v Barbadosu na dovolené s manželkou (nikdo z přítomných však nepochopil proč radši nejel bez ní). Rogers pak společně s přítelem Carlem Sturkenem pomohli Rihanně natočit v USA demo. To obsahovalo celkem dvacet originálních songů. Toto demo pak rozeslali do hudebních vydavatelství a čekali, jestli se někdo ozve. Jednu z nahrávek obdržel i rapper Jay-Z, díky kterému Rihanna podepsala smlouvu u jeho Def Jam Recordings. Traduje se, že Jay-Z Rihannu zavřel do pokoje, a řekl ji, že dokud nepodepíše smlouvu, nepustí ji ven. Po několika hodinách Rihanna podepsala, co jiné ji taky zbývalo…
Po podpisu smlouvy už Rihanně nic nebránilo v tom, aby začla nahrávat své debutové album. To vyšlo v roce 2005. Před vydáním alba však Rihanna vydala teprve svůj historicky první singl - Pon De Replay. Tento song ihned vyletěl na přední příčky hitparád. V USA a Velké Británii se dokonce usadil na druhém místě ve hranosti. I díky tomu se albulm dobře prodávalo. V USA se prodalo přes půl milionu desek. Celosvětově to bylo něco přes dva miliony. Tím pádem se v USA a dokonce i v Kandě dostalo do TOP 10 nejprodáva­nějších alb.

OBRÁZKY

30. prosince 2008 v 9:04 | kocenka13 |  Vanessa Hudgens

Česka republika

29. prosince 2008 v 19:21 | kocenka13 |  Města,Státy
MARIANSKE LAZNE
Zpadočeske Marianske Lazne byly zalozeny v 18.stoleti a koncem 19.stoleti se staly
výspou Evropske smetánky.V minulich letech bylo mesto zcela zranovovano,takze
dnes opet zari v nekdejsim lesku.Cisty vzduch a hojnost mineralnich plamenu a leciveho bahna vytvareji idealni podminky pro lazensky pobyt.

KARLOVY VARY
Karlovy Vary nedaleko Krusnich hor zalozil v polovine 14.stoleti Karel IV.,kral cesky a cisar Svate rise rimskeho naroda nemeckeho a od te doby se vehlas tohoto lazenskeho mesta risi do celeho sveta.Ke trinacti lecivym pramenum se podle Čechu pocita jeste ctrnacty-uslechtily bylinny liker Becherovka.

KARLUV MOST,PRAHA
Karlum most vede pres Vltavu v mirnem ohbí.Tento most zdobeny sestadvaceti sochami,mezi nimi i sochou sv.Jana Nepomuckeho,je oblibenym mistem prochazek jak Prazanu,tak i cizincu.Karluv most, jehoz prednosti navrhl Petr Parler,stavitel chramu sv.Víta,spojuje prazskou Malou stranu se Starym Mestem.

Hillarry Duff

29. prosince 2008 v 17:47 | kocenka13 |  Zpěváci-Zpěvačky
Hilarry Duff
Hilarry Duff,zvaná Hilie nebo Hil se narodila v Houstonu TX28.září
1987.V pěti letech začala chodit do baletu,byla velice úspěšná a tak se
po dvou letech dostala do velmi známého tanečního klubu The
Nutcracker (u nás známý jako louskáček.). Jenže Hilarry časem pořád
spěla a spěla až se dostala k televizním reklalám a v jedenáctých letech
vyhrála konkurs na film Casper Meets Wendy (Casper a Wendy),který
ji udělal velmi úspěšnou! Poté hrála jen maličké role (třeba v Chicago
Hope),až konečně ve třinácti letech se jí povedlo porazit v konkurzu na
TV seriál Lizie McGuire! Lizie byla plachá blondýna,která prožívala
každodenní starosti teenagerů a tak velká americká populace tenhle
seriál začala přímo "žrát"! V několika dílech Hilerry i zpívala i některé
pístě na soundrack k seriálu Lizzie McGuire. Už začala být tak známá,
že ji obsadili do role Natálie ve filmu Agent Cody Banks! Za necelé dva
roky natáčení si už lidi ze štábního řekli, že Hil je už velká a tak natočili
film Lizzie McGuire Movie (u nás jako Italské prázdniny), čímž seriál
LM nadobro zpečetili, ale netušili že bude tak úspěšný, že se vytáhne na
třetí místo v americké hitparádě! S koncem LM, si Hil nedělala hlavu,
protože vyhrála cenu za debut ve filmu Cadet Kelly-nejlepší
teenagerovskou roli roku! Navíc si založila vlastní skupinu a začala
spívat a to jak!


Avril Lavigne

29. prosince 2008 v 17:29
Avril Lavigne se narodila v Belleville v Ontariu v Kanadě francouzským rodičům - Johnovi a Judy. Judy říká, že si Avrilina hudebního nadání všimla poprvé, když byly Avril dva roky a zpívala s ní písně z kostela. Když jí bylo pět, přestěhovali se do města Napanee.
V roce 1998 vyhrála soutěž a možnost zazpívat si s Shaniou Twain na jejím prvním velkém turné. Vystoupila na jejím koncertě v Ottawě a zazpívala píseň "What Made You Say That"?
Brzy si ji všimnul manažer Cliff Fabri, když zpívala coververze country písní v knihkupectví v Kingstone v Ontariu. Při vystoupení v Lennox Community Theatre si Avril všiml místní folkový zpěvák Steve Medd (příbuzný vlivného kanadského novináře, Bena Medda), který ji pozval, aby si s ním zazpívala v jeho písni "Touch the Sky" z alba Quinte Spirit, které vyšlo v roce 1999. Také si zazpívala v jeho písních "Temple of Life" a "Two Rivers" na jeho dalším albu z roku 2000, My Window to You.
V 16 podepsala smlouvu s Kenem Krongardem z Arista Records, který pozval šéfa firmy Antonia "L.A." Reida, aby si ji poslechl v New York City ve studiu producenta Peter Zizza. Zalíbila se mu a začala pracovat na svém prvním albu.Ewa Farná

29. prosince 2008 v 17:21 | kocenka13 |  Zpěváci-Zpěvačky
Ewa se narodila 12.8.1993 v Třinci. Žije ve Vendryni, navštěvuje 1. ročník Gymnázia s polským jazykem vyučovacím v Českém Těšíně. Hudbě se věnuje od dětství, 5 a půl roku navštěvovala ZUŠ v Třinci (hra na klavír). Dále navštěvovala 2 roky základní pohybové výchovy (soubor Rytmika při HV PZKO Český Těšín). Ráda sportuje, byla členkou oddílu sjezdového lyžování Ski Beskyd Velká Rača (3 sezóny). Má ráda hudbu, tanec, herectví, ráda zpívá, fotí, nakupuje a také si s chutí vyrazí někam s kamarádkami. Poslouchá např. Pink, Simple plan, Ashley, Simpson, má oblíbenou Kelly Clarkson a polskou skupinu Virgin. Od doby, co ji objevil její producent Lešek Wronka vydala tři alba - Měls mě vůbec rád (2006), Ticho (2007) a Sam na sam (2007) - polská verze jejího debutu. Ewa, jako historicky nejmladší zpěvačka, vyrazila se svojí kapelou De Rocx na samostatné koncertní turné po České republice a zastavila se v 18 městech.

Činčila

29. prosince 2008 v 17:14 | kocenka13 |  Zvířata-referaty,obrazky
Vyskytuje se v Jizni Americe.Delka az 35 cm.
Čincili jsou puvabni hlodavci s jemnym koziskem,velkyma usima a ocima a hunatym ocasem.
Existuji 2 druhy,lisici se delkou ocasu.Čincili zily kdysi ve velkych koliniich ve skalnatych
oblastech jihoamerickych velehor.Pro hustou,nadhernou,sedive vybarvenou a velmi kvalitni
kuzi byly cincili temer vyhubeny.Dnes se chovaji na kozesinovych farmach.V prirode vytvareji
tito vylucni bylozravci=kolonie citajici stovky zvirat.Samicky maji dvakrat do roka az sest mladat.Krokodyl Nilsky

29. prosince 2008 v 16:55 | kocenka13 |  Zvířata-referaty,obrazky


Krokodyl Nilsky
Vyskyt-Afrika,Madagaskar
Delka-az 7m
Krokodyl Nilsky je nejvetsi a nejznamejsi africky krokodyl .Jmeno dostal podle reky Nilu,kde se s nim Evropane nejcasteji setkavaji.Dnes je tento mohutny plaz,vaziciaz 1 tunu,v prirode uz pomnerne vzacny,protoze byl po staleti loven pro ozdobnou kuzi.Jakmile krokodyl korist spatri,
ihned mocnym mavnutim ocasu vyrazi dopredu,zakousne se do tela obeti a stahne ji pod hladinu.Pri zapase pod vodou uzavira nozdry.Krokodyli maji pevny stisk,nejsou schopni zvykat,a tak z tela koristi vytrhavaji velke kusy masa ,ktere rovnou polykaji.Bez nadechnuti vydrzi krokodyli pod vodou celo hodinu.


Shayne Ward

29. prosince 2008 v 14:20 | kocenka13
Cele jmeno:Shayne Thomas Ward
Datum narozeni:16.10.1984
www stranky:www.shayne-ward.com

Shayne ma 6 sourozencu.On sam pochazi z dvojicat.jeho sestra - dvojice se jmenuje Emma.
Pred vstupen do souteze X Factor zpival v amaterske skupine Destiny spolu se dvema zpavackami.Vystupovaly v klubech,hospudkach i svadbach.
Behem souteze nepatril mezi favority,ale ve finale,ve ktere hlasovalo pres 10 milionu divaku,zvitezil o 1,2% hlasu.
Je vasnivym fanouskem anglickeho fotbaloveho klubu Menchester United.
Kdyz se narodil,lekari mu davali na preziti 24 hodin protoze, se narodil o cele 2 mesice driv.